Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci udaremnili wyłudzenie kredytu

Data publikacji 31.10.2008

Policjanci z wydziałów dw. z przestępczością gospodarczą i wywiadowczo-patrolowego zatrzymali w jednym z banków dwóch mężczyzn. Radosław I. i Sebastian D. chcieli wyłudzić 30 tys. zł. Do złożonych wniosków kredytowych dołączyli sfałszowane dokumenty. Funkcjonariusze zabezpieczyli również auto, na które został wyłudzony leasing. Teraz sprawdzają w ilu innych bankach mężczyźni wyłudzili kredyty.

Zatrzymani mężczyźni, posługując się sfałszowanymi dokumentami o zarobkach i zatrudnieniu chcieli uzyskać kredyt w wysokości 30 tys. zł. Cała sprawa wyszła na jaw, gdy pracownicy banku weryfikujący dokumenty kredytowe doszukali się w nich nieprawidłowości, o których powiadomili Policję. Obaj zostali zatrzymani w jednym z banków na terenie Woli w chwili, gdy pojawili się w banku, aby odebrać pieniądze. Policjanci pod bankiem zabezpieczyli forda modeno, którym po pieniądze przyjechali 38-letni Radosława I. i 55-letni Radosław D. Jak się okazało na auto został wyłudzony leasing. Najprawdopodobniej odpowiedzą za posłużenie się sfałszowanymi dokumentami w celu uzyskania kredytu. Grozi za to do 8 lat więzienia.

Ze wstępnych ustaleń wynika, że zatrzymani mogli już wcześniej złożyć również sfałszowane dokumenty w innych bankach na podstawie, których mogli wyłudzić kredyty. W ich mieszkaniu policjanci znaleźli inne, sfałszowane dokumenty. Najprawdopodobniej odpowiedzą za posłużenie się sfałszowanymi dokumentami w celu uzyskania kredytu. Grozi za to do 8 lat więzienia.

Powrót na górę strony