Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Wyłudzali telefony komórkowe

Data publikacji 31.10.2008

Legniccy policjanci zatrzymali pięcioosobową grupę oszustów usiłujących wyłudzić telefony komórkowe na podstawie fałszywych zaświadczeń o zatrudnieniu. Dwie kobiety i trzech mężczyzn zostało zatrzymanych na gorącym uczynku. Grozi im kara do 8 lat więzienia.

Policjanci z komendy miejskiej Policji w Legnicy zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej zatrzymali pięć osób, które w punktach sprzedaży usiłowały wyłudzić telefony komórkowe przedkładając fałszywe zaświadczenia o zatrudnieniu. Zatrzymani, to dwie kobiety i trzech mężczyzn, mieszkańcy Strzegomia.

Zostali zatrzymani na gorącym uczynku, kiedy oczekiwali na potwierdzenie wydania telefonów komórkowych z centrali firmy telekomunikacyjnej. Funkcjonariusze zabezpieczyli przy podejrzanych fałszywe zaświadczenia o zatrudnieniu oraz pieczątki służące do ich wytwarzania. Ustalono, że grupa działała w dużych centrach handlowych na terenie Legnicy. Usiłowali oni wyłudzić w ten sposób telefony o wartości kilku tysięcy złotych. Wobec trzech osób podejrzanych zastosowano środki zapobiegawcze w postaci dozorów policji i poręczeń majątkowych.

Za tego typu przestępstwo grozi odpowiedzialność karna pozbawienia wolności do lat 8.
 

Powrót na górę strony