Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Amator darmowej benzyny zatrzymany

Data publikacji 31.10.2008

Policjanci z Jaworzna zatrzymali mężczyznę, który dokonał kilkudziesięciu kradzieży paliwa ze stacji benzynowych. Teraz sprawca może spędzić za kratkami nawet 5 lat swojego życia.

W Jaworznie na stację paliw podjechał opel vectra, kierowca po zatankowaniu do pełna baku pojazdu odjechał, nie płacąc za benzynę. Pracownicy powiadomili o tym zdarzeniu oficera dyżurnego jaworznickiej komendy. Natychmiast w pościg za sprawcą ruszyły policyjne patrole. Poszukiwania nie trwały długo - policjanci jednego z patroli na leśnej drodze zauważyli mężczyznę, który zmieniał w oplu vectrze tablice rejestracyjne. Jak się okazało 32-letni mieszkaniec Chorzowa kilkadziesiąt minut wcześniej ukradł paliwo na stacji benzynowej w Jaworznie.

Śledczy ustalili, że złodziej działał od lutego 2007 roku i w ten sposób zatankował auto kilkadziesiąt razy. Teraz prowadzący sprawę policjanci zbierają informacje na terenie jakich innych śląskich miast mężczyzna mógł dopuścić się podobnych kradzieży. Chorzowianin może spędzić w więzieniu nawet 5 lat.
 

Powrót na górę strony