Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Fałszywa wróżka - oszustka zatrzymana

Data publikacji 31.10.2008

Wróżka prawdę Ci powie, kartami powróży, przyszłość przepowie, złe moce odczaruje i… pieniądze ukradnie. Wczoraj policjanci z Bytowa zatrzymali kobietę, która pod pretekstem wróżenia z kart ukradła 400 zł.

Do dyżurnego bytowskiej komendy zadzwoniła kobieta i powiedziała, że w jednym ze sklepów w centrum Bytowa rozpoznała "wróżkę", która dzień wcześniej, podczas rzekomego wróżenia z kart ukradła jej 400 zł.


Policjanci ustalili, że w środę do jednego ze sklepów przy ul. Wojska Polskiego w Bytowie weszła kobieta. Chciała powróżyć ekspedientce, lecz ta nie zgodziła się. „Wróżka” jednak tak długo nalegała, aż dopięła swego.

 

54-letnia Maria P. rozłożyła karty i zaczęła snuć przepowiednię. Nagle stwierdziła, że musi odczarować pieniądze i poprosiła o kilka banknotów. Zaczęła je przewracać i gnieść w rękach. Gdy zakończyła odczynianie uroków i przepowiadanie przyszłości, szybko wyszła ze sklepu. Wtedy też pokrzywdzona zorientowała się, że brakuje jej 400 zł. Zaczęła szukać oszustki w okolicy lecz bez skutku.

Wczoraj gdy tylko zauważyła kobietę w jednym ze sklepów zawiadomiła policję.

Maria P. nie przyznaje się do winy. Za kradzież grozi jej do 5 lat pozbawienia wolności.

Powrót na górę strony