Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Tatuś z 3 promilami, a mamusia z 2

Data publikacji 31.10.2008

Policjanci z Bierutowa zatrzymali nietrzeźwych opiekunów 3-letniej dziewczynki. Mężczyzna miał 3,3 promila a 28-letnia matka dziewczynki - ponad 2 promile alkoholu w organizmie.

Tuż po 19. dyżurny komendy w Oleśnicy został powiadomiony, że w jednym z mieszkań w Bierutowie jest libacja alkoholowa. Niezwłocznie pod wskazany adres pojechał policyjny patrol. Na miejscu funkcjonariusze zastali 28-letnią kobietę i 44-letniego mężczyznę. Mieszkanie wyglądało na zaniedbane. Panował tam ogólny bałagan. Oboje byli kompletnie pijani. Przeprowadzone badanie wykazało u matki ponad 2,5 promila, a u mężczyzny ponad 3,2 promila alkoholu w organizmie. W tym stanie sprawowali opiekę nad 3-letnią dziewczynką. Na miejsce policjanci wezwali pogotowie ratunkowe. Dziecko zostało przewiezione do szpitala na obserwację.
Pijani "opiekunowie" zostali zatrzymani w policyjnym areszcie. Po wyjaśnieniu wszystkich okoliczności tego zdarzenia sprawą zajmie się sąd rodzinny. Za narażenie dziecka na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia i zdrowia grozi kara pozbawienia wolności do 5 lat.

Powrót na górę strony