Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Pijany kierowca rekordzista – 4,1 promila

Data publikacji 31.10.2008

Policjanci z Głogowa zatrzymali nietrzeźwego 26-letniego mężczyznę kierującego samochodem marki Fiat 126p. Przeprowadzone badanie wykazało w jego organizmie ponad 4,1 promila alkoholu. Tymczasem sąd w Giżycku przychylił się do prośby policjantów i aresztował na 2 miesiące mężczyznę, który spowodował wypadek i uciekł z miejsca zdarzenia.

Wczoraj około 13.30 policjant z Głogowa, przebywający na urlopie, zwrócił uwagę na bardzo niepewnie jadący samochód marki Fiat 126p. Natychmiast zawiadomił swoich kolegów. Przybyli na miejsce funkcjonariusze zatrzymali "malucha" do kontroli. Okazało się, w środku siedzi kompletnie pijany kierowca. 26-letni mężczyzna miał w swoim organizmie ponad 4,1 promila alkoholu. Ponadto, jak się okazało nie miał prawa jazdy. Mężczyzna został zatrzymany w policyjnym areszcie, a jego samochód odholowany na parking.


Tymczasem Sąd Rejonowy w Giżycku tymczasowo aresztował 33-letniego mężczyznę. Kierowca mercedesa spowodował wypadek drogowy i zbiegł z miejsca zdarzenia.
Do zdarzenia doszło 26 października 2008 roku około 17 w miejscowości Kolonia Pozezdrze. Kierowca jadący prawdopodobnie mercedesem koloru czerwonego lub bordowego potrącił rowerzystę. Nie zatrzymał się i nie udzielając pomocy poszkodowanemu odjechał w stronę Giżycka.

W trakcie prowadzonego dochodzenia policjanci na podstawie odłamków szkieł reflektorów ustalili, że był to model samochodu mercedes typu 123 lub 190. Funkcjonariusze wytypowali takie samochody na terenie powiatu węgorzewskiego i giżyckiego. W trakcie sprawdzania podejrzanych aut przez policjantów z Węgorzewa, funkcjonariusze z Giżycka odnaleźli i zatrzymali właściciela samochodu marki Mercedes. Zabezpieczyli również samochód z charakterystycznymi dla zdarzenia uszkodzeniami.

Powrót na górę strony