Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Kolejna wpadka "dealerów"

Data publikacji 31.10.2008

Dolnośląscy policjanci zatrzymali sześć osób w wieku od 16 do 30 lat, podejrzanych o posiadanie narkotyków i wprowadzanie do obrotu ich znacznych ilości. Funkcjonariusze przy zatrzymanych ujawnili ponad 2000 porcji środków odurzających: ok. 1600 porcji amfetaminy, 450 porcji marihuany oraz 20 gram haszyszu. Dodatkowo policjanci ustalili, że jeden z zatrzymanych mógł wprowadzić do obrotu blisko 3500 porcji amfetaminy.

30 października 2008 roku policjanci sekcji kryminalnej komendy miejskiej Policji w Jeleniej Górze zatrzymali 23-letniego mieszkańca gminy Podgórzyn podejrzanego o posiadanie znacznych ilości środków odurzających oraz o ich udzielanie w celu uzyskania korzyści osobistych. Policjanci uzyskali informację, że mężczyzna może mieć związek z przestępczością narkotykową, a nielegalny proceder odbywa się w jednym z jeleniogórskich mieszkań. W trakcie obserwacji mieszkania policjanci zatrzymali wychodzącego z niego 33-letniego mieszkańca Złotoryi, który jak się okazało posiadał przy sobie kilka porcji marihuany.

Gdy funkcjonariusze weszli do mieszkania zatrzymali 23-letniego mężczyznę, podejrzanego o handel środkami odurzającymi. W trakcie przeszukania policjanci znaleźli w nim ponad 420 porcji marihuany, 600 działek amfetaminy, dwie porcje haszyszu oraz wagę elektroniczną służącą do ważenia środków narkotycznych, szklaną fajkę wodną, a także kilka woreczków strunowych, służących do porcjowania narkotyków. Wartość zabezpieczonych środków odurzających to nie mniej niż 6000 zł.

23-latek trafił do policyjnego aresztu. Za posiadanie znacznych ilości narkotyków oraz udzielanie ich w celu uzyskania korzyści osobistych grozi mu nawet do 10 lat pozbawienia wolności. Policja wystąpiła z wnioskiem o jego aresztowanie.

W Wałbrzychu policjanci zatrzymali 16-letniego chłopca oraz dwóch mężczyzn w wieku 23 i 30 lat. Przy zatrzymanych policjanci zabezpieczyli blisko 1000 porcji amfetaminy.

30 października 2008 około godziny 14:00 policjanci sekcji kryminalnej komendy miejskiej Policji w Wałbrzychu zatrzymali 23-letniego mężczyznę, który posiadał ponad 40 porcji amfetaminy. 23-latek trafił do policyjnego aresztu. Jeszcze tego samego dnia policjanci sekcji kryminalnej komendy miejskiej Policji w Wałbrzychu około godziny 17:10 zatrzymali 30-letniego mieszkańca Wałbrzycha, który posiadał ponad 950 porcji amfetaminy. W wyniku podjętych dalszych działań policjanci ustalili i zatrzymali 16-letniego chłopca, któremu udowodniono, że od września 2008 do momentu zatrzymania sprzedał amfetaminę w ilości 3500 porcji. 30-letni mężczyzna został osadzony w areszcie policyjnym, natomiast 16-latek trafił do policyjnej izby dziecka.

Natomiast we Wrocławiu funkcjonariusze oddziału prewencji zatrzymali dwóch mężczyzn w wieku 20 i 24 lat podejrzanych o posiadanie środków odurzających. Przy jednym z zatrzymanych policjanci ujawnili 20 gram haszyszu a przy drugim blisko 30 porcji marihuany. Obaj trafili do policyjnego aresztu.

Za posiadanie narkotyków grozi do 3 lat pozbawienia wolności, natomiast za wprowadzanie do sprzedaży ich znacznej ilości grozi kara pozbawienia wolności nawet do lat 10. O dalszych losach nieletniego zadecyduje sąd rodzinny i nieletnich.
 

Powrót na górę strony