Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Pijany sprawca kolizji chciał przekupić policjantów

Data publikacji 09.11.2008

"Macie to dla was, żeby było załatwione i to dobrze załatwione" - tymi słowami zwrócił się wczoraj do policjantów z Lublina 55-letni kierowca forda, kładąc na kolanie jednego z funkcjonariuszy 100-złotowy banknot. Mężczyzna chciał w ten sposób uniknąć kary za to, że kierował autem mając ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Teraz 55-letni rencista odpowie za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości i wręczenie korzyści majątkowej funkcjonariuszowi Policji.

Po południu dyżurny KMP w Lublinie został powiadomiony o kolizji na ul. Dożynkowej. Kiedy policjanci przybyli na miejsce, zauważyli leżącego na dachu forda mondeo. Obok wywróconego pojazdu stał mężczyzna. Świadkowie zdarzenia powiedzieli funkcjonariuszom, że jest to kierowca forda. 55-letni mieszkaniec Lublina, przyznał, że dachował. Nie był wstanie określić przyczyny tego zdarzenia. Mundurowi zabrali mężczyznę na komisariat II Policji w Lublinie. Tam zbadali jego stan trzeźwości. Okazało się, że 55-latek ma 2,4 promila alkoholu w organizmie.

Funkcjonariusze postanowi umieścić nietrzeźwego sprawcę kolizji w policyjnym areszcie. Zanim jednak to uczynili, pojechali z nim do szpitala, aby lekarz określi, czy nie ma przeciwwskazań na umieszczenie 55-latka w pomieszczeniach dla osób zatrzymanych. Kiedy policjanci jechali z mężczyzną do komendy miejskiej Policji, nagle zatrzymany wyjął 100-złotowy banknot i kładąc na kolanie jednego z policjantów powiedział: " Macie to dla was, żeby było załatwione i to dobrze załatwione". Dodał jeszcze, by o tej propozycji nikt się nie dowiedział, a w szczególności jego żona.

Nietrzeźwego "łapówkarza" osadzono w policyjnym areszcie. Dzisiaj mężczyzna usłyszał zarzut kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości oraz wręczenie korzyści majątkowej funkcjonariuszowi Policji. Z wnioskiem o zastosowanie dozoru Policji 55-latek wkrótce trafi przed oblicze prokuratora.

 

Powrót na górę strony