Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Pijany kierowca próbował skorumpować policjantów

Data publikacji 12.11.2008

Policjanci z kaliskiej drogówki zatrzymali 50-letniego nietrzeźwego kierowcę. Mężczyzna, aby uniknąć zatrzymania prawa jazdy i sprawy karnej próbował wręczyć im 500 złotych łapówki. Teraz odpowie za próbę przekupienia policjantów i jazdę na podwójnym gazie. Grozi mu 10 lat więzienia.

Wczoraj około 18:00 w okolicy Plewni policjanci kaliskiej drogówki zauważyli opla astrę, z którego chwiejnym krokiem wysiadł kierowca. Wzbudziło to podejrzenia funkcjonariuszy, gdyż mężczyzna wyglądał tak jakby był pijany.

Kierowca został wylegitymowany. Po badaniu trzeźwości okazało się, że mężczyzna miał prawie 2 promile alkoholu w organizmie. Podczas dalszej kontroli, w chwili zatrzymania prawa jazdy, 50-latek próbował wręczyć policjantom 500 złotych łapówki, aby ci zrezygnowali z tego zamiaru. Pomimo ostrzeżenia, mężczyzna nie zrezygnował z próby przekupienia funkcjonariuszy.

50-latek został zatrzymany. Teraz odpowie za próbę wręczenia łapówki oraz jazdę na podwójnym gazie. Grozi mu kara do 10 lat więzienia.

 

Powrót na górę strony