Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Sprawcy zbrodni sprzed lat zatrzymani

Data publikacji 22.09.2006

Policjanci zatrzymali czterech mężczyzn podejrzewanych o dokonanie zbrodni przed dziesięcioma laty. Do zatrzymania mężczyzn przyczyniło się wstrząsające odkrycie w piwnicy jednego z bloków.

Pod koniec 2003 r. mieszkaniec Krakowa kupił mieszkanie w bloku na os. Szklane Domy. Gdy wyremontował lokal zajął się remontem piwnicy. Ze zdziwieniem stwierdził, że jej podłoga ma dziwne nierówności, przypominające rodzaj sarkofagu. Gdy zaczął wyrównywać posadzkę, trafił na fragment dywanu. Natychmiast zawiadomił policję. Policjanci rozkuli podłogę i znaleźli zawinięte w dywan zmumifikowane zwłoki kobiety. Sekcja zwłok wykazała, że kobieta została uduszona. Poza tym na jej ciele stwierdzono liczne obrażenia pochodzące przypuszczalnie od ciosów zadanych rekami.

Prowadzone wtedy śledztwo chociaż ujawniło wiele szczegółów z życia kobiety nie doprowadziło jednak do ustalenia i zatrzymania sprawcy zabójstwa. Pomimo upływu lat, wciąż zbierano materiały które mogły wyjaśnić zbrodnię sprzed lat.

Kilka tygodni temu pojawiły się kolejne tropy, które prowadziły do mężczyzn utrzymujących bliskie kontakty towarzyskie z zamordowaną kobietą. Jak ustalili policjanci, w 1996 r. mężczyźni ci podejrzewali kobietę o podkradanie pieniędzy. Postanowili to sprawdzić pozostawiając „na wabia” pewną sumę pieniędzy. Gdy pieniądze zniknęły, doszło do pobicia i zabójstwa.

Przedwczoraj, policjanci z wydziału dochodzeniowo- śledczego KWP w Krakowie zatrzymali trzech mężczyzn w wieku od 48 do 57 lat. Zostały im przedstawione zarzuty zabójstwa kobiety.

Dzisiaj zatrzymano czwartego mężczyznę. Jest przesłuchiwany.

Podejrzanym grozi kara dożywotniego więzienia.

Powrót na górę strony