Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Bezpieczna gmina

Data publikacji 01.02.2009

W nocy z soboty na niedzielę policjanci z komisariatu II Policji w Koszalinie oraz z podległych mu posterunków w gminach powiatu, razem z kolegami z koszalińskiej drogówki, przeprowadzili działania prewencyjno-kontrolne pod nazwą "Bezpieczna gmina".

Działania miały na celu ujawnienie nieletnich zagrożonych demoralizacją, zapobieganie i reagowanie na akty chuligańskie, wandalizmu i przemocy wywołane przez osoby będące pod wpływem alkoholu, a w szczególności osoby nieletnie.

Zintensyfikowano kontrolę w ruchu drogowym w celu wyeliminowania kierujących znajdujących się w stanie nietrzeźwości czy pod wpływem środków odurzających oraz tych, którzy dopuszczają się innych wykroczeń w ruchu drogowym.

Policjanci patrolowali miasto oraz gminy. Do kontroli zatrzymywano samochody, sprawdzano bagażniki, a kierujących legitymowano i sprawdzano pod kątem posiadania środków odurzających i prowadzenia auta pod wpływem alkoholu.

W wyniku przeprowadzonych działań wylegitymowano 125 osób, sprawdzono 68 bagaży. Przeprowadzono również 87 kontroli pojazdów, a ich kierowców przebadano na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu. Czterech kierujących było w stanie nietrzeźwości, a dwóch w stanie po użyciu alkoholu. Policjanci nałożyli 13 mandatów karnych, głównie za wykroczenia porządkowe i w ruchu drogowym. Natomiast w 23 przypadkach pouczyli zarówno pieszych, pasażerów, kierowców, jak i osoby zakłócające porządek.

Ponadto policjanci sekcji kryminalnej komisariatu II Policji w Koszalinie zatrzymali 19-letniego mieszkańca miasta, który miał przy sobie prawie 1,5 grama marihuany. Chłopak odpowie przed sądem.

Działania prewencyjno-kontrolne prowadzone są przez koszalińską policję cyklicznie, a ich zadaniem jest podnoszenie poziomu bezpieczeństwa na terenie Koszalina i gmin ościennych.
 

Powrót na górę strony