Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Odnaleziono zwłoki wędkarza

Data publikacji 01.02.2009

Odnaleziono zwłoki mężczyzny, którego zaginięcie zgłoszono wczoraj wieczorem. 54-letni mieszkaniec Pszczewa wędkował na lodzie, który się pod nim załamał.

Informacje o zaginięciu mężczyzny policjanci z Międzyrzecza otrzymali wczoraj wieczorem. Rodzina zaginionego poinformowała ich, że mężczyzna pojechał na ryby. Chciał wędkować z lodu na jeziorze Chłop.

Natychmiast w to miejsce pojechali policjanci i rozpoczęli poszukiwania. Ustalili miejsce, gdzie mężczyzna mógł wejść na taflę. Ze względu na zapadające ciemności dalsze poszukiwania musiano przełożyć na następny dzień.

Dzisiaj policjanci wraz ze strażakami weszli na zamarznięte jezioro. Tam zauważyli leżące na lodzie rzeczy należące do zaginionego. Lód w tym miejscu był połamany. Do wody zeszli nurkowie ze straży pożarnej. Ok. 11.00 znaleźli pod lodem ciało zaginionego 54-latka .

Policjanci apelują do wszystkich pasjonatów wędkarstwa o zachowanie zdrowego rozsądku. Temperatury nie sprzyjają tworzeniu się grubej pokrywy lodowej na jeziorach. Każde wejście na zamarznięte jezioro może się zamienić w tragedię.

Powrót na górę strony