Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Kolejne uderzenie CBŚ w narkotykowe podziemie

Data publikacji 02.02.2009

Dwie kompletne linie produkcyjne i odczynniki do syntezy amfetaminy zabezpieczyli policjanci Centralnego Biura Śledczego na posesji w miejscowości Sokółka. To było kolejne uderzenie w grupę produkującą narkotyki. Już wcześniej funkcjonariusze zlikwidowali laboratorium w miejscowości Przychód pod Gostyninem. Wtedy w ich ręce wpadło 4 mężczyzn odpowiedzialnych za ten proceder – teraz sąd zadecydował o ich tymczasowym aresztowaniu.

Kilka dni temu funkcjonariusze CBŚ wspólnie z policjantami z KSP przystąpili do realizacji sprawy związanej z grupą produkującą narkotyki. W miejscowości Przychód w powiecie gostynińskim rozbili nielegalne laboratorium do produkcji amfetaminy. Na miejscu pełną parą pracowały cztery profesjonalne i kompletnie wyposażone linie produkujące środki odurzające. Policjanci zatrzymali czterech mieszkańców Warszawy bezpośrednio związanych z produkcją narkotyków, organizatorów i chemików: 53-letniego Mirosława P., 35-letniego Mariusza W., 67-letniego Marka G. i 52-letniego Waldemara Sz.

To nie był koniec tej sprawy. Praca operacyjna funkcjonariuszy CBŚ doprowadziła ich do kolejnej posesji, na której produkowano amfetaminę. Tym razem wszystko wskazywało na to, że laboratorium znajduje się w miejscowości Sokółka w powiecie węgrowskim. Na miejscu policjanci zabezpieczyli dwie kompletne linie produkcyjne i odczynniki służące do syntezy narkotyków.

W sobotę sąd zadecydował o tymczasowym aresztowaniu wcześniej zatrzymanych mężczyzn. Za produkcję amfetaminy grozi im kara do 15 lat pozbawienia wolności. Sprawa jest rozwojowa. Policjanci Centralnego Biura Śledczego nie wykluczają dalszych zatrzymań.
 


Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik (format flv - rozmiar 6.3 MB)

Powrót na górę strony