Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Kolejni zatrzymani za korupcję w piłce nożnej

Data publikacji 02.02.2009

Dolnośląscy policjanci zatrzymali w Poznaniu kolejne dwie osoby podejrzane o korupcję w sporcie. Mężczyźni – piłkarz i działacz klubowy - zostaną przewiezieni do Wrocławia. Nad sprawą korupcji w piłce nożnej policjanci pracują od 2005 roku. W sprawie zatrzymano już około 200 osób, ponad 100 zatrzymań dokonali policjanci z Dolnego Śląska.

Dzisiaj policjanci z wydziału do walki z korupcją komendy wojewódzkiej Policji we Wrocławiu zatrzymali w Poznaniu w miejscach zamieszkania dwóch mężczyzn podejrzewanych o korupcję. 37-letni piłkarz i 35-letni były działacz jednego z piłkarskich klubów sportowych z Poznania podejrzewani są przestępstwa korupcyjne związane z ustawieniem wyników spotkań piłkarskich.

Obaj podejrzani zostaną przewiezieni przez policjantów do komendy wojewódzkiej Policji we Wrocławiu.

Funkcjonariusze sprawą tą zajmują się od 2005 roku. To już kolejne osoby zatrzymane przez dolnośląskich policjantów. W sumie do sprawy zostało zatrzymanych około 200 osób. Policjanci zatrzymali ponad 100 podejrzanych o działania korupcyjne. W wyniku wieloletniego śledztwa ujawniono wielu sędziów, obserwatorów, działaczy klubowych i piłkarzy, którzy mieli związek z działalnością korupcyjną w środowisku piłkarskim.
 

Film Kolejni zatrzymani za korupcję w piłce nożnej


Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik Kolejni zatrzymani za korupcję w piłce nożnej (format flv - rozmiar 1.7 MB)

Powrót na górę strony