Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Razem możemy więcej – bezpieczne przedszkolaki

Data publikacji 02.02.2009

W ponad 480 przedszkolach na terenie całego kraju rusza akcja edukacyjna "Mamo, tato już wiem jak być bezpiecznym" realizowana przez Wartę, a objęta honorowym patronatem komendanta głównego Policji. Jej celem jest przybliżenie dzieciom podstawowych zasad bezpieczeństwa.

Akcja została przygotowana z myślą o przedszkolakach. Podstawowym elementem programu są zajęcia w grupach prowadzone przez wychowawców przedszkolnych. Uzupełnieniem zajęć o bezpieczeństwie jest zeszyt ćwiczeń dla przedszkolaków. Dzieci – poprzez zabawne, a zarazem przedstawione w prosty i przystępny sposób historyjki o dwóch bohaterach Superku i Bąbelku – nauczą się, jak właściwie postępować w różnych sytuacjach, poznają zasady bezpieczeństwa w domu (w kuchni, łazience, sytuacjach zagrożenia pożarem itp.) i na ulicy (bezpieczna droga do domu), uświadomią sobie niebezpieczeństwa, jakie mogą je spotkać i dowiedzą się, jak ich unikać.

Przybliżenie przedszkolakom tematyki bezpieczeństwa mają też ułatwić dodatkowe materiały edukacyjne, które otrzyma każde przedszkole uczestniczące w akcji, m.in. kolorowe, rysunkowe plansze, płyta CD ze słuchowiskiem i piosenką pt. "Znam numery", naklejki dla dzieci oraz pacynki bohaterów Superka i Bąbelka. Wszystkie materiały do zajęć zostały zatwierdzone przez Ministerstwo Edukacji Narodowej i przygotowane przy udziale agencji Kid’s Lab.

Ponadto, dzięki współpracy Warty z komendą główna Policji, placówki biorące udział w programie, mogą zaprosić policjanta z pobliskiej jednostki Policji na lekcję o bezpieczeństwie.

Przedszkola mogą też wziąć udział w konkursie plastycznym pt. "Kiedy wezwać policjanta?". Każde przedszkole ma możliwość zgłoszenia jednej wybranej pracy. Konkurs rozpoczyna się 1 lutego i potrwa do 30 marca 2009 roku. Wręczenie nagród nastąpi w 1 czerwca 2009 r. w Teatrze "Lalka" w Warszawie i będzie stanowiło integralną część uroczystości związanych z Dniem Dziecka organizowanym przez Policję. Najlepsze prace zaprezentowane zostaną na tematycznej wystawie w Pałacu Młodzieży w Warszawie.

Więcej informacji o akcji >>

Powrót na górę strony