Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Tragiczny finał libacji alkoholowej

Data publikacji 02.02.2009

Radomscy policjanci zatrzymali 29-latka, który stłuczoną butelką ranił w szyję 43-letniego mężczyznę. Wcześniej obaj uczestniczyli w libacji alkoholowej. Ze względu na chorobę zatrzymany został przewieziony do szpitala psychiatrycznego.

Wszystko rozegrało się na opuszczonym placu przy dworcu PKP w Jedlni Letnisko (powiat radomski). Trzech mieszkańców tamtejszej miejscowości spożywało alkohol. W trakcie libacji doszło pomiędzy nimi do sprzeczki. Jeden z mężczyzn stłuczoną butelką zadał cios w szyję 43-latkowi. Ranny mężczyzna upadł, a pozostali dwaj uciekli.

Godzinę później przechodziła tamtędy kobieta, która zauważyła leżącego mężczyznę. Natychmiast powiadomiła o tym pracowników kolei, a ci Policję. Na miejsce wezwano lekarza. Stwierdził on zgon mężczyzny.

Funkcjonariusze już po godz. 16:00 zatrzymali 29-letniego podejrzanego. Mężczyzna był pod wpływem alkoholu, miał 1,2 promila w organizmie. Ze względu na chorobę zatrzymany przebywa w szpitalu psychiatrycznym. Warunkiem jego odpowiedzialności karnej jest poczytalność, decyzję w tej sprawie podejmą lekarze.

 

Powrót na górę strony