Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Odpowie za próbę skorumpowania policjanta

Data publikacji 02.02.2009

Nawet do 10 lat więzienia grozi 48-letniemu mężczyźnie zatrzymanemu za jazdę po pijanemu i próbę wręczenia łapówki policjantom. Mężczyzna na widok mundurowych próbował uciekać. Badanie wykazało u niego 3,2 promila alkoholu w organizmie. Wtedy też próbował przekupić funkcjonariuszy obiecując pieniądze i wkładając 200 zł do kieszeni jednego z nich.

W Rozdrażewie koźmińscy policjanci zauważyli jadący drogą samochód mitsubishi colt, który wykonywał na jezdni dziwne manewry. Nabrali podejrzeń, że kierowca może być nietrzeźwy. Gdy funkcjonariusze dali sygnał do zatrzymania, kierowca gwałtownie zjechał na pobliski parking. Tam mężczyzna próbował uciec, wychodząc z pojazdu od strony pasażera. Po zatrzymaniu, policjanci wyczuli od niego alkohol. Badanie alkomatem potwierdziło podejrzenia mundurowych. Kierowca miał 3,2 promila alkoholu w organizmie. Ponadto nie posiadał przy sobie dokumentów samochodu i prawa jazdy, które jak twierdził, zostało mu zatrzymane wcześniej.
Próbował nakłonić policjantów, aby odstąpili od ukarania go i zaproponował „łapówkę” po 1000 złotych dla każdego. Już w komisariacie Policji, nadal próbował przekupić policjantów, do kieszeni jednego z nich włożył 200 zł.

Mężczyzna miał już na swoim koncie konflikt z prawem, był karany za podobne przestępstwo. Za usiłowanie wręczenia łapówki i jazdę po pijanemu grozi 48-latkowi nawet 10 lat więzienia.
 

Powrót na górę strony