Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Pobili, okaleczyli i ukradli pieniądze

Data publikacji 02.02.2009

Małopolscy policjanci zatrzymali dwie kobiety i mężczyznę, którzy okaleczyli 70-letniego staruszka. Po pobiciu i okaleczeniu zabrali mu pieniądze. Stan pokrzywdzonego jest ciężki, ale stabilny. Sprawcom zostały już przedstawione zarzuty rozboju, kradzieży rozbójniczej i ciężkiego uszkodzenia ciała. Już trafili do aresztu na 3 miesiące.

30 stycznia lekarz pogotowia powiadomił policję w Wolbromiu o mężczyźnie z amputowanymi narządami płciowymi. 70-latka w stanie ciężkim, zagrażającym życiu przewieziono do szpitala. Ustalono, że sprawcy po uprzednim pobiciu i odcięciu narządów płciowych nożem skradli mu nieustaloną kwotę pieniędzy. Policjanci zatrzymali podejrzanych – mieszkańców Wolbromia (dwie kobiety w wieku 47 i 51 oraz 42-letniego mężczyznę których osadzono w policyjnym areszcie.

Jednej z kobiet przedstawiono zarzut o rozbój, kradzież rozbójniczą i ciężkie uszkodzenie ciała. Jest to osoba uprzednio karana za przestępstwa przeciwko życiu i mieniu (odbywała karę pozbawienia wolności).

Mężczyzna dostał zarzut o współudział w ciężkim uszkodzeniu ciała. Uprzednio nie karany. Sąd zastosował wobec nich 3 miesięczny areszt tymczasowy. Sprawcy w chwili zatrzymania trzeźwi.

Powrót na górę strony