Wpadła żona fałszerza banknotów - Aktualności - Policja.pl

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Wpadła żona fałszerza banknotów

Data publikacji 04.02.2009

50 fałszywych banknotów po 100 zł., dwa zakamuflowane w zegarkach telefony komórkowe - to kolejny etap realizacji Centralnego Biura Śledczego KGP w walce z fałszerzami pieniędzy. Policjanci zatrzymali 59-letnią Magdalenę N. Grozi jej kara do 10 lat pozbawienia wolności. Sprawa ma charakter rozwojowy.

Nad tą sprawą funkcjonariusze CBŚ pracowali już od dłuższego czasu. Wszystko zaczęło się od tropu ośrodka fałszerskiego znajdującego się w okolicach Płocka. W listopadzie 2007 roku policjanci CBŚ weszli do domu w podpłockim Rogozinie. Wynajmował go Krzysztof N. ps. "Złota rączka" - mężczyzna dobrze znany funkcjonariuszom, który już wcześniej był karany za fałszerstwa. Funkcjonariusze znaleźli wtedy sprzęt do produkcji banknotów i ok. 1500 kart papieru z częściowo naniesionymi znakami zabezpieczającymi banknoty. Fałszerza zatrzymano, ale sąd zdecydował, że mężczyzna nie trafił do aresztu. We wrześniu 2008 roku wpadł po raz  kolejny w policyjną zasadzkę, tym razem ze swoją żoną. Czytaj więcej...

 
Praca operacyjna policjantów CBŚ doprowadziła na ślad 59-letniej Magdaleny N. - żony Krzysztofa N. ps. "Złota rączka". Z ich informacji wynikało, że kobieta również zamieszana jest w proceder produkcji i rozprowadzania fałszywych banknotów. Policjanci zatrzymali kobietę w centrum Warszawy, kiedy próbowała wprowadzić podrobioną gotówkę do obrotu. Zabezpieczyli przy niej kopertę, w której znajdowało się 50 podrobionych banknotów o nominale 100 zł. Jak ustalili policjanci, pieniądze zostały wyprodukowane w dwóch seriach o powtarzających się numerach identyfikacyjnych. Jeszcze wczoraj podejrzewając, że przebywający w areszcie śledczym w Płocku "Złota rączka" kontaktuje się ze światem zewnętrznym, policjanci CBŚ przeszukali jego celę. Odnaleziono dwa telefony komórkowe, które były zakamuflowane z zegarkach. W ten sposób wydawał polecenia i koordynował działalność przestępczą zza murów.
 
Zatrzymanej Magdalenie N. grozi do 10 lat pozbawienia wolności. Sprawa ma charakter rozwojowy.
 
 

 

Ładowanie odtwarzacza...
Powrót na górę strony
Polska Policja