Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

10-latek przemalował skradziony rower

Data publikacji 17.02.2009

Policjanci z nowotomyskiej komendy, po niespełna godzinie od chwili przyjęcia zgłoszenia, zatrzymali złodzieja roweru. Sprawcą jest znany już stróżom prawa 10-letni Mariusz N. Młodzieniec chcąc swobodnie korzystać z kradzionego jednośladu pomalował go na inny kolor i młotkiem uszkodził ramę. Teraz o jego losie zadecyduje sąd rodzinny.

Do kradzieży doszło dwa miesiące temu. Wówczas 10-latek wszedł na teren posesji przy ul. 3 Stycznia w Nowym Tomyślu i z pomieszczenia gospodarczego ukradł pozostawiony tam rower. Pokrzywdzeni dopiero wczoraj zgłosili ten fakt policji.

Po przyjęciu zawiadomienia, z materiałami zapoznano pełniącego służbę dzielnicowego. Ten na podstawie ogólnego opisu skradzionego jednośladu szybko wskazał potencjalnego sprawcę. Dzielnicowy się nie pomylił. Już po niespełna godzinie policjanci zapukali do drzwi mieszkania małoletniego złodzieja. Chłopak przyznał się funkcjonariuszom, że aby móc swobodnie korzystać ze swojego skradzionego roweru przemalował go na inny kolor i młotkiem uszkodził ramę. Rower jeszcze tego samego dnia trafił do prawowitego właściciela. Nieletnim zajmie się teraz sąd rodzinny.

Powrót na górę strony