Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymani za włamania i kradzieże

Data publikacji 17.02.2009

Na trzy miesiące do aresztu trafili trzej mieszkańcy Opola, podejrzani o szereg kradzieży z włamaniem do altanek, samochodów i pomieszczeń gospodarczych. Mężczyźni są znani Policji, dwa miesiące wcześniej byli zatrzymywani w związku z podobnymi przestępstwami. Wtedy ich 27 – letni kolega trafił do tymczasowego aresztu. Podejrzanym grożą kary od roku do 15 lat pozbawienia wolności. Sprawa jest rozwojowa.

Na trzy miesiące do aresztu trafili dwaj spośród trzech zatrzymanych przez policjantów mężczyzn (20 i 29 lat), podejrzanych o szereg kradzieży z włamaniem do altanek, samochodów i pomieszczeń gospodarczych. Ich 19-letni kompan podpisywał będzie listę osób dozorowanych. Wszyscy mężczyźni znani są opolskiej Policji - dwa miesiące wcześniej zostali zatrzymani za podobne przestępstwa.


Jak ustalili opolscy funkcjonariusze trzej mieszkańcy Opola, trudnili się przestępczym procederem od października 2007 r.

Cała sprawa zaczęła się od zatrzymania przez policjantów z sekcji kryminalnej II KP dwóch mężczyzn 19 oraz 20–latka. U jednego z nich, w mieszkaniu oraz w budynkach gospodarczych, odnaleźli przedmioty pochodzące z przestępstw, m.in.: sprzęt budowlany, wiertarki, agregaty prądotwórcze, mieszadła itp. Policjanci ujawnili również na posesji forda transita pochodzącego z kradzieży na terenie Rybnika.

Kontynuując pracę opolscy policjanci, wspólnie z policjantami z sekcji kryminalnej komendy miejskiej Policji w Rybniku, zatrzymali 27-letniego mieszkańca Opola. Po przeszukaniu jego mieszkania i samochodu, którym się poruszał, policjanci ujawnili kolejne przedmioty pochodzące z kradzieży m.in. sprzęt RTV.

Funkcjonariusze odzyskali dużą cześć skradzionego mienia, zatrzymali również dwóch kolejnych mężczyzn, którym zarzuca się paserstwo. Szacuje się, że straty związane ze skradzionym mieniem mogą sięgać kilkudziesięciu tysięcy złotych.

W grudniu 2008 roku sąd zastosował wobec dwóch zatrzymanych mężczyzn (19 –latka i 20-latka) dozór policyjny, a wobec 27-latka 3 miesięczny tymczasowy areszt. Wówczas zatrzymanym postawiono 17 zarzutów kradzieży z włamaniem.

Po raz kolejny funkcjonariusze z KMP wraz z kryminalnymi z II KP w Opolu zatrzymali mężczyzn 12 lutego br. Jak ustalili policjanci 20-latek wraz z 29-latkiem mieli dokonywać kradzieży na terenie województwa opolskiego i śląskiego. Szacuje się, że od stycznia do połowy lutego 2009 roku mogli dokonać kolejnych kilkunastu kradzieży z włamaniem. Najczęściej włamywali się do garaży, samochodów, domów jednorodzinnych i budynków gospodarczych. Kradli samochody, paliwo oraz złom. Łączna wartość skradzionych przedmiotów szacowana jest na kilkadziesiąt tysięcy złotych.

13 lutego policjanci zatrzymali kolejną osobę podejrzewaną w tej sprawie. Wobec 19 – letniego opolanina zastosowano dozór policyjny.

Sprawa jest rozwojowa.
 

Powrót na górę strony