Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Nieletni włamywacze zatrzymani

Data publikacji 17.02.2009

Policjanci ze Stargardu zatrzymali grupę nieletnich, którzy na przełomie ostatnich dwóch miesięcy dokonali szeregu włamań na terenie miasta. Sprawcy mają od 12 do 16 lat. Na koncie nieletnich są liczne włamania do samochodów i garaży, jak również obiektów handlowych.Wszyscy są mieszkańcami powiatu stargardzkiego.

Ostatnim przestępstwem dokonanym przez tę grupę było włamanie do zaparkowanego w okolicach starówki samochodu, z którego ukradli radioodtwarzacz. Do zdarzenia doszło w nocy 15 lutego. Wtedy to jeden z mieszkańców miasta powiadomił dyżurnego stargardzkiej komendy o grupie młodych osób, które włamują się do zaparkowanego na ulicy samochodu. Po chwili dwóch z nich zatrzymali policjanci referatu patrolowo-interwencyjnego stargardzkiej jednostki. Trzeci członek grupy jeszcze tej samej nocy został zatrzymany na terenie miasta.

Policjanci ustalili, że przestępstw dokonywała 7-osobowa grupa nieletnich – najmłodszy ma 12 lat, natomiast najstarszy 16. Podczas przesłuchań chłopcy przyznali, że przestępstw dokonywali w rożnym składzie osobowym, na przełomie stycznia i lutego tego roku. Na koncie nieletnich są liczne włamania do samochodów i garaży, jak również obiektów handlowych na terenie Stargardu.

W sumie nieletnich na swoim kącie mają 17 przestępstw. Jednak mundurowi nie wykluczają, że nieletni dokonali o wiele więcej przestępstw na terenie miasta.

Sprawa ma charakter rozwojowy. Postępowanie prowadzą policjanci zespołu ds. nieletnich KPP w Stargardzie Szczecińskim. Gdy się zakończy, materiały zostaną przesłane do sądu rodzinnego i nieletnich w Stargardzie Szczecińskim, który zadecyduje o dalszych losach nieletnich.

Powrót na górę strony