Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Ukradli blachę wartą 100 tys. zł

Data publikacji 17.02.2009

Kryminalni z Czarnkowa zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy byli organizatorami kradzieży blachy z jednego z miejscowych zakładów. W przestępstwo to zamieszani byli także pracownicy firmy, z której mężczyźni kradli blachę. Materiał dowodowy wskazuje, że skradziono towar o wartości około 100 tys. zł. Organizatorzy zostali aresztowani i grozi im kara do 10 lat więzienia, natomiast ich wspólnicy odpowiedzą za współudział.

Policjanci kryminalni, od lipca 2008 r. prowadzili sprawę kradzieży blachy z jednej z firm, która zajmowała się produkcją elementów ze stali kwasoodpornej. W ich zainteresowaniu znalazło się dwóch mieszkańców miasta, z których jeden był pracownikiem tejże firmy. Materiały wskazywały, że mężczyźni mogą być organizatorami kradzieży. Ponieważ towar, który kradli był dość dużych rozmiarów więc musieli wywozić go samochodem. Tak więc policjanci podejrzewali również, że w przestępczy proceder zostali wtajemniczeni zarówno pracownicy firmy jak i pracownicy ochrony.
Policjanci nawiązali ścisłą współpracę z kierownictwem firmy ochraniającej zakład. Dzięki tej współpracy zatrzymano kilka osób.

Materiał dowodowy wskazuje, że grupa dokonała kradzieży blachy na sumę około 100 tys. zł. Prawdopodobnie sprawcy uczynili sobie z kradzieży źródło stałego dochodu, dlatego też policjanci zabezpieczyli należące do nich mienie ruchome na poczet przyszłych kar i roszczeń.

Obaj mężczyźni – pomysłodawcy złodziejskiego procederu, zostali tymczasowo aresztowani, a wobec pozostałych zastosowano dozór. Aresztowanym grozi nawet do 10 lat więzienia.

 

Powrót na górę strony