Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Pobili 19-latkę za wybicie szyby?

Data publikacji 17.02.2009

Policjanci wielokrotnie apelują do młodych ludzi o zachowanie ostrożności w kontaktach z nieznajomymi. Niestety tej ostrożności zabrakło 19-letniej studentce. Dla niej miała to być karnawałowa zabawa w warszawskiej dyskotece. Pobitą i zranioną znaleziono w zaparkowanym samochodzie. Trzech mężczyzn podejrzewanych o doprowadzenie do obcowania płciowego i pobicie dziewczyny usłyszało już zarzuty.

Policjantów z Grodziska zaalarmował telefon przypadkowego przechodnia. W zaparkowanym aucie zobaczył zakrwawioną młodą kobietę. Dziewczyna przykryta była tylko kołdrą. Na miejsce natychmiast skierowano policyjny patrol i pogotowie ratunkowe. Wszystko wskazywało na to, że została pobita i zgwałcona. Funkcjonariusze musieli jak najszybciej ustalić przebieg zdarzenia i dotrzeć do sprawców.

Kilka minut później zatrzymali pierwszego z nich 30-letniego Bogdana B. Z relacji pokrzywdzonej wynikało, że to on miał być sprawca zgwałcenia. Mężczyzna po przesłuchaniu usłyszał wczoraj zarzut doprowadzenia kobiety do obcowania płciowego oraz zarzut kierowania pod wpływem alkoholu. Prokurator zastosował wobec niego policyjny dozór.

Wkrótce zatrzymano pozostałych dwóch sprawców 40-letniego Grzegorza B. i 20-letniego Pawła S. Mieli od 1,5 do 2,2 promila alkoholu we krwi. Obu przedstawiono już zarzuty pobicia dziewczyny. Ten ostatni odpowie także z jazdę po alkoholu. Mężczyźni twierdzili, że chcieli ukarać 19-latkę za wybicie szyb w domu jednego z zatrzymanych braci. Ci dwaj również są objęci policyjnym dozorem.

Powrót na górę strony