Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Kolejna osoba podejrzana o korupcję w sporcie

Data publikacji 17.02.2009

Dolnośląscy policjanci zatrzymali kolejną osobę podejrzaną o korupcję w sporcie, związaną z ustawianiem wyników spotkań piłkarskich. Sprawą korupcji w polskiej piłce nożnej dolnośląscy policjanci zajmują się od maja 2005 roku. Do chwili obecnej w sprawie zatrzymano blisko 200 podejrzanych.

Policjanci z wydziału do walki z korupcją komendy wojewódzkiej Policji we Wrocławiu zatrzymali w Łodzi 65-letniego byłego działacza PZPN. Mężczyzna został zatrzymany w miejscu zamieszkania w związku z podejrzeniem o korupcję w sporcie, związaną z ustawieniem wyników spotkań piłkarskich. Podejrzany zostanie przewieziony do komendy wojewódzkiej Policji we Wrocławiu.

Przypomnijmy, że sprawą korupcji w polskiej piłce nożnej dolnośląscy policjanci zajmują się od maja 2005 roku, kiedy podczas kontrolowanego przez policjantów wręczenia korzyści majątkowej (100 tys. złotych), zatrzymany został sędzia piłkarski oraz działacz klubowy. W czerwcu 2006 roku sprawa nabrała rozpędu. Policjanci zatrzymali jednego z głównych podejrzanych Ryszarda F., ps. „Fryzjer”. W latach 2006 – 2007 dolnośląscy policjanci zatrzymali ponad 100 podejrzanych, między innymi I- i II-ligowych sędziów piłkarskich, obserwatorów, działaczy, jak i samych piłkarzy. Do chwili obecnej w sprawie zatrzymano blisko 200 podejrzanych.

Powrót na górę strony