Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Napadli, obezwładnili gazem i okradli

Data publikacji 17.02.2009

Na 64-letnią kobietę napadł 19-letni mężczyzna ubrany w kominiarkę. Wtargnął do mieszkania, obezwładnił ją gazem, ukradł 1100 zł. Następnie uciekł wraz ze wspólnikiem czekającym w samochodzie. Policjanci zatrzymali obu sprawców. Grozi im kara do 12 lat więzienia.

Do napadu doszło około godz. 15:30 w Dąbrówce, gmina Sienno. Do mieszkania 64-letniej kobiety wtargnął młody mężczyzna ubrany w kominiarkę. Obezwładnił ją przy pomocy gazu. Z pokoju skradł kopertę, w której było 1100 złotych. Na zewnątrz czekał jego wspólnik w samochodzie, którym szybko odjechali.

Kobieta powiadomiła Policję. Dyżurny natychmiast skierował policyjne radiowozy w miejsce napadu. Jak ustalili policjanci, 64-latka opiekowała się niepełnosprawną matką, która zaczęła się dusić od rozpylonego gazu. Na miejsce wezwano lekarza. Policjanci szybko ustalili rysopisy napastników i podjęli poszukiwania.

Po dwóch godzinach obaj napastnicy zostali zatrzymani. Odzyskano również skradzione pieniądze. Jeden ze sprawców był pod działaniem narkotyków.

Zatrzymanym grozi kara do 12 lat pozbawienia wolności.

 

Powrót na górę strony