Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Pobili i okradli taksówkarza

Data publikacji 18.02.2009

Zamówili kurs z Warszawy do Nieporętu. Gdy około 1.00 w nocy dojechali na miejsce odmówili zapłaty. Zabrali taksówkarzowi portfel z pieniędzmi i nawigacje satelitarną. Legionowscy policjanci zatrzymali 19-letniego Macieja M., 16-letniego Mariusza M. i 22-letniego Mariusza K. już kilka minut później. Starszym Maciejowi M. i Mariuszowi K. grozi do 12 lat pozbawienia wolności natomiast szesnastolatek odpowie przed sądem dla nieletnich.

Jak ustalili policjanci, mężczyźni zamówili kurs z Warszawy do Nieporętu około 1.00 w nocy. Po przywiezieniu na wskazane miejsce wysiedli odmawiając zapłacenia za przejazd. Kiedy taksówkarz upomniał się o należność, pasażerowie zaczęli kopać mężczyznę po całym ciele. Potem z auta ukradli portfel z pieniędzmi i nawigację satelitarną. Kierowca taksi powiadomił natychmiast Policję.

Na miejsce wezwano przewodnika z psem tropiącym. Wiadomo było, ze napastnicy daleko nie mogli odejść. Rzeczywiście już po kilku minutach zatrzymano całą trójkę. Wobec Macieja M. i Mariusza K. został zastosowany trzymiesięczny areszt. Za rozbój grozi im do 12 lat wiezienia. Nieletni Mariusz M. odpowie przed sądem dla nieletnich.

Powrót na górę strony