Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Podejrzany o zakażanie wirusem HIV

Data publikacji 18.02.2009

Policjanci z komendy miejskiej Policji w Kielcach prowadzą pod nadzorem prokuratury śledztwo przeciwko Tomaszowi Strączyńskiemu, podejrzanemu o narażanie na zakażenie wirusem HIV. Śledczy apelują do wszystkich osób, które utrzymywały z nim kontakty seksualne, o zgłoszenie tego faktu osobiście w budynku komendy miejskiej Policji w Kielcach przy ul. Śniadeckich 14 (lub telefonicznie pod nr 041 349 3456) albo prokuratury rejonowej Kielce – Wschód przy ul. Sandomierskiej 106 (lub telefonicznie pod nr 041 364 9840)

Kieleccy policjanci zatrzymali 18-latka w mieszkaniu w centrum Kielc. Z ustaleń policjantów wynikało, że nawiązywał on kontakty seksualne z różnymi osobami na terenie całego kraju. Jest podejrzany o świadome narażenie na zakażenie wirusem HIV 16-letniego chłopca mieszkającego w woj. łódzkim . Ustalono, iż mężczyzna od przynajmniej roku szukał – najczęściej przez Internet – kontaktów partnerskich.
 

Zabrany dotychczas materiał dowodowy wskazuje na to, że mężczyzna mógł narazić na zakażenie wirusem HIV nie mniej niż 4 osoby. Mężczyzna został zatrzymany przez kieleckich policjantów w grudniu ubiegłego roku i przebywa w areszcie śledczym. Grozi mu do trzech lat pozbawienia wolności.

Powrót na górę strony