Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Przejęli hurtową ilość amfetaminy

Data publikacji 18.02.2009

Policjanci z Bytomia zatrzymali cztery osoby w wieku od 19 do 28 lat za posiadanie i handel narkotykami. Stróże prawa znaleźli i zabezpieczyli przy jednym z zatrzymanych mężczyzn ponad 15 tysięcy działek dilerskich amfetaminy o wartości rynkowej przekraczającej kwotę 45 tysięcy złotych. Dzisiaj o losie zatrzymanych zdecyduje sąd. Za te przestępstwa grozi im kara nawet do 8 lat więzienia.

Rozbicie grupy narkotykowych dilerów to kolejny sukces bytomskich policjantów. Kilka dni wcześniej zatrzymali w Bytomiu – Miechowicach mężczyznę i przejęli marihuanę o wartości 8 tysięcy złotych. Do kolejnych zatrzymań doszło na początku tego tygodnia. Policyjni wywiadowcy w trakcie patrolu zwrócili uwagę na podejrzanie zachowującą się grupę młodych osób stojącą obok osobowego bmw na parkingu, przy ulicy Siemianowickiej. W trakcie kontroli u 23-letniego mężczyzny funkcjonariusze znaleźli i zabezpieczyli paczkę z zawartością białego proszku. Natomiast w samochodzie znaleźli elektroniczną wagę i 7 tysięcy złotych.

Przeprowadzone badania wykazały, że w ręce policjantów trafiło 1,5 kilograma amfetaminy, z której dilerzy mogli przygotować ponad 15 tysięcy działek nakotyku, o wartości rynkowej przekraczającej kwotę 45 tysięcy złotych. Dwaj mężczyźni w wieku 20 i 23 lat oraz 19-letnia kobieta zostali zatrzymani.

Śledczy ustalają teraz w jaki sposób dilerzy weszli w posiadanie narkotyków i gdzie rozprowadzali towar. Dzisiaj o dalszym losie zatrzymanych zdecyduje sąd. Za te przestępstwa grozi im kara 8 lat więzienia. Na trzy lata za kratki może trafić zatrzymany wczoraj 28-letni mieszkaniec Bytomia. Mężczyzna miał przy sobie 24 działki dilerskie narkotyku.

Powrót na górę strony