Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Kradli pieniądze i fałszowali przekazy pocztowe

Data publikacji 18.02.2009

Policjanci z Legnicy przedstawili zarzuty kradzieży pieniędzy i fałszowania przekazów pocztowych dwóm legnickim listonoszom. Mężczyźni wyłudzili razem ponad 25 tys. zł. Teraz grozi im kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Legnicka policja powiadomiona została o kradzieży pieniędzy z konta bankowego. Kobieta, która zgłosiła przestępstwo twierdziła, że bank upomina się o zwrot pieniędzy, które rzekomo wypłaciła używając karty kredytowej, której faktycznie nigdy nie otrzymała.

Policjanci zatrzymali najpierw jednego z legnickich listonoszy. Okazało się, że sprawca ukradł przesyłkę pocztową zawierającą kartę kredytową oraz kod PIN, a następnie wypłacił z bankomatu kwotę 500 zł. W trakcie prowadzonego postępowania okazało się również, że listonosz pobierał pieniądze z kasy poczty a następnie fałszując podpis odbiorcy przywłaszczał je sobie. Jego łupem padło blisko 7 tysięcy złotych. 25 - latkowi postawiono pięć zarzutów, za które grozi mu kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Policjanci trafili również do drugiego mężczyzny. Stwierdzili, że pracownik poczty od maja do czerwca 2008 roku pobierał pieniądze, a następnie przywłaszczał je sobie po podrobieniu podpisów. Policjanci przedstawili mężczyźnie 10 zarzutów dotyczących przywłaszczenia sumy blisko 18 tysięcy złotych.

Powrót na górę strony