Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Chciał przekupić policjantów

Data publikacji 18.02.2009

Policjanci z Działdowa zatrzymali do kontroli drogowej kierującego mercedesem. 40-letni Zbigniew K. był pijany. Kontrolującym go policjantom próbował wręczyć łapówkę, aby uniknąć odpowiedzialności karnej. Teraz odpowie przed sądem. Grozi mu kara nawet do 8 lat pozbawienia wolności.

Wczoraj tuż po godzinie 23:00 działdowscy policjanci na ulicy Norwida zatrzymali do kontroli drogowej kierującego osobowym mercedesem. Chwilę wcześniej na jednej z sąsiednich ulic mężczyzna popełnił wykroczenie drogowe. W trakcie kontroli okazało się, że Zbigniew K. był pijany. Badanie stanu trzeźwości wykazało, że miał prawie 1,5 promila alkoholu w organizmie. 40–latek, chcąc uniknąć konsekwencji zaoferował 1000 zł łapówki.

Wręczył policjantom dowód rejestracyjny, w którym znajdowały się pieniądze. Funkcjonariusze pieniędzy nie przyjęli. Zbigniew K. trafił do policyjnego aresztu. Teraz mieszkaniec Działdowa będzie odpowiadał nie tylko za jazdę po alkoholu, ale także za wręczenie łapówki. Grozi mu kara nawet do 8 lat pozbawienia wolności.
 

Powrót na górę strony