Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Rozbita grupa złodziei

Data publikacji 18.02.2009

Czteroosobową grupę złodziei zatrzymali kryminalni z Radziejowa. Zatrzymani podejrzani są o kradzieże, kradzieże z włamaniem i paserstwo. Kradli złom, wyposażenie domków letniskowych, elektronarzędzia, a nawet mrożone mięso. Zatrzymanym grozi kara do 10 lat więzienia.

Złodzieje działali w latach 2006-2008 na terenie gminy Topólka. Kradli złom, wyposażenie domków letniskowych, nawet mrożone mięso. Część skradzionych przedmiotów policjanci odzyskali. Mężczyźni w wieku od 20 do 24 lat znają się od wielu lat. Swoją przestępczą działalność rozpoczęli w Kamieńcu, jesienią 2006 roku. Z terenu jednego z domków letniskowych skradli akcesoria elektryczne. Do końca 2008 roku szajka jeszcze ośmiokrotnie dokonywała przestępstw w innych miejscowościach gminy Topólka. Włamywali się do różnych obiektów: pustostanów, budynków gospodarczych zabudowań rolników, domków letniskowych. W grudniu ubiegłego roku włamali się do domku letniskowego w Bielkach.

Pierwszych dwóch podejrzanych radziejowscy kryminalni, wspierani przez mundurowych z Topólki, zatrzymali w minioną niedzielę. Kolejnych dwóch wpadło w następnych dniach. Kryminalni odzyskali część skradzionego mienia. Kosiarka elektryczna, elektronarzędzia, narzędzia, armatura hydrauliczna artykuły elektryczne wkrótce trafią do właścicieli.

Policjanci wpadli na trop grupy w zeszłym roku. Od tego czasu prowadzone były działania, które doprowadziły do zatrzymania podejrzanych. Grozi im kara do 10 lat więzienia.
 

Powrót na górę strony