Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Nastolatek ukradł 3 pistolety

Data publikacji 18.02.2009

Trzy pistolety pneumatyczne padły łupem 16-latka zatrzymanego przez gubińską policję. Nastolatek wraz z bratem zabrał broń ze sklepu z militariami, a uciekając przed goniącym go sprzedawcą wyrzucił skradzione wiatrówki.

Do kradzieży doszło we wtorek, około południa. Z relacji sprzedawcy wynikało, że do sklepu z militariami weszło dwóch młodych mężczyzn. Po chwili jeden z nich wybiegł w pośpiechu na zewnątrz. Okazało się, że młodzieniec wykorzystał chwilowe zamieszanie przed sklepową ladą i zabrał z pomieszczenia trzy pistolety pneumatyczne.

Widząc próbę kradzieży sprzedawca udał się w pogoń za uciekinierem. Ten wpadł w panikę i wyrzucił ukryte pod ubraniem wiatrówki. Sprzedawca zapamiętał rysopis nastolatka i przekazał go policji. Ustalenia policjantów pozwoliły zatrzymać zarówno 16-letniego sprawcę kradzieży, jak i jego brata. Obydwaj przyznali się do udziału w zajściu. Zabrane pistolety zamierzali sprzedać, a uzyskane pieniądze przeznaczyć na własne potrzeby.

Sprawą nastoletnich amatorów broni pneumatycznej zajmie się niebawem sąd rodzinny. Oni sami po zakończeniu czynności w komisariacie przekazani zostali rodzicom.

Powrót na górę strony