Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Trefne części samochodowe

Data publikacji 18.02.2009

Policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości samochodowej wraz z funkcjonariuszami izby celnej zabezpieczyli silniki samochodowe, skrzynie biegów oraz elementy karoserii pojazdów, z których celowo usunięto numery identyfikacyjne. Zatrzymano 47-letniego pracownika jednej z firm zajmujących się handlem używanymi podzespołami samochodowymi.

Podczas wczorajszego przeszukania firm zajmujących się handlem używanymi podzespołami samochodowymi w Mazańcowicach i Bierach policjanci i celnicy odnaleźli volkswagena polo, w którym przerobiono numer VIN, trzy silniki samochodowe różnych marek, między innymi pojazdu marki BMW skradzionego przed kilkoma miesiącami w Gdyni, oraz 14 skrzyni biegów z usuniętymi numerami identyfikacyjnymi. Zabezpieczone części samochodowe zostaną poddane szczegółowym badaniom przez ekspertów mechanoskopii z bielskiej sekcji laboratorium kryminalistycznego KWP w Katowicach. Ponadto w czasie przeszukania firmy w Bierach policjanci odnaleźli blisko 3 g amfetaminy.
 

Trwają czynności zmierzające do ustalenia osób odpowiedzialnych za usuwanie pól numerowych i pochodzenia zabezpieczonych podzespołów samochodowych. Za przestępstwa te grozi kara 3 lat więzienia.

Policjanci zapowiadają dalsze kontrole zlokalizowanych na terenie Bielska-Białej i okolic punktów obrotu częściami i akcesoriami samochodowymi.

Powrót na górę strony