Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Odpowie za 56 włamań

Data publikacji 19.02.2009

Policjanci z Wałbrzycha zlikwidowali "dziuplę" i zabezpieczyli kilkadziesiąt różnych przedmiotów pochodzących z kradzieży i włamań. Wśród łupów znajdowały się trzy gitary skradzione z samochodu jednego ze znanych polskich zespołów muzycznych. Policjanci zatrzymali także 27-letniego mężczyznę, który odpowie za co najmniej 56 włamań, za co grozi mu kara nawet do 10 lat więzienia.

Policjanci komisariatu V w Wałbrzychu i sekcji kryminalnej komendy miejskiej Policji w Wałbrzychu ustalili i zatrzymali 27-letniego mężczyznę, u którego w pomieszczeniu gospodarczym funkcjonariusze zabezpieczyli dziesiątki przedmiotów pochodzących z przestępstw. Między innymi radioodtwarzacze samochodowe, CB radia, specjalistyczny sprzęt pomiarowo-mierniczy, elektronarzędzia przeróżnych specjalności, samochodowe nawigacje satelitarne, telefony komórkowe, a nawet obrazy.

Wśród odnalezionych przedmiotów znajdowały się trzy gitary skradzione z samochodu jednego ze znanych polskich zespołów muzycznych. Do tej kradzieży doszło w listopadzie 2008 roku w Szczawnie Zdroju. Przedmioty te mężczyzna przechowywał zarówno w zapchanym do granic możliwości pomieszczeniu gospodarczym, jak również w swoim samochodzie.

Policjanci udowodnili mężczyźnie popełnienie co najmniej 56 włamań do samochodów oraz innych obiektów, a straty wstępnie oszacowano na kwotę blisko 60 tys. zł. Jak ustalili funkcjonariusze sprawca działał na terenie Wałbrzycha i okolic. Trafił do policyjnego aresztu.

Zostanie doprowadzony do prokuratury i sądu z wnioskiem o tymczasowe aresztowanie na okres 3 miesięcy.

Za swoją przestępczą działalność mężczyźnie grozi kara pozbawienia wolności nawet do 10 lat.

Film Odpowie za 56 włamań


Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik Odpowie za 56 włamań (format flv - rozmiar 2.72 MB)

Powrót na górę strony