Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Wpadli w chwili przekazywania narkotyków

Data publikacji 19.02.2009

36-letni Cezary R. i 35-letni Serhiy A. wpadli w ręce policjantów Centralnego Biura Śledczego i Komendy Stołecznej Policji w chwili przekazywania kilograma amfetaminy. Obaj byli członkami międzynarodowej zorganizowanej grupy przestępczej zajmującej się przemytem środków odurzających. Szacowana wartość odzyskanych narkotyków to nawet 30 tys. złotych. Mężczyznom za wprowadzenie do obrotu znacznych ilości narkotyków grozi kara pozbawienia wolności do 10 lat.

Jakiś czas temu policjanci Centralnego Biura Śledczego wpadli na trop międzynarodowej zorganizowanej grupy przestępczej, która zajmowała się przemytem narkotyków za wschodnią granicę. Niecałe trzy tygodnie temu na terenie Nowego Dworu Mazowieckiego zatrzymali dwóch jej członków, którzy w swoim samochodzie przewozili trzy kilogramy środków odurzających. Funkcjonariusze cały czas pracowali nad tą sprawą. Ciężka praca operacyjna naprowadziła ich na trop dwóch mężczyzn, członków tejże grupy. Z policyjnych informacji wynikało, że mieli oni przekazać sobie narkotyki. Policjanci przygotowali zasadzkę.

36-letni Cezary R. i 35-letni obywatel Ukrainy Serhiy A. wpadli w centrum Warszawy na gorącym uczynku, dokładnie w chwili, gdy przekazywali sobie kilogram amfetaminy. Mężczyźni byli całkowicie zaskoczeni widokiem funkcjonariuszy Centralnego Biura Śledczego. Serhiy A. próbował uciekać, ale po krótkim pościgu został zatrzymany – i on, i jego kompan natychmiast zostali przewiezieni do jednostki.

Jak wynika z informacji CBŚ 35-letni Serhiy A. był rezydentem zorganizowanej grupy przestępczej ze wschodu. Szacowana wartość odzyskanej amfetaminy to nawet 30 tys. złotych. Ze względu na wielowątkowy charakter sprawy funkcjonariusze Centralnego Biura Śledczego nie wykluczają dalszych zatrzymań.

Cezaremu R. i Serhiyowi A. za wprowadzenie do obrotu znacznych ilości narkotyków grozi kara pozbawienia wolności do 10 lat.

Powrót na górę strony