Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci CBŚ zatrzymali 18 dilerów narkotyków

Data publikacji 19.02.2009

Policjanci Centralnego Biura Śledczego zatrzymali osiemnastu członków grupy przestępczej na terenie Rzeszowa i Krakowa. Zatrzymani zajmowali się rozprowadzaniem marihuany, amfetaminy i tabletek ekstazy na terenie Podkarpacia. Co najmniej kilka kilogramów narkotyków trafiło do rzeszowskich dyskotek i szkół. Zatrzymani usłyszeli zarzuty posiadania i wprowadzania do obrotu środków odurzających. Grozi im za to kara nawet do 10 lat więzienia.

We wtorek, policjanci Centralnego Biura Śledczego KGP wraz z policjantami garnizonu podkarpackiego, w jednym czasie, weszli do kilkunastu mieszkań na terenie Rzeszowa i Krakowa. Zatrzymali osiemnastu członków grupy przestępczej. Są to młodzi ludzie w wieku od 18 do 30 lat. Jak ustalono, od jesieni 2007 r. zajmowali się rozprowadzaniem narkotyków na Podkarpaciu. W trakcie przeszukania funkcjonariusze zabezpieczyli kilkanaście porcji marihuany i 100 tabletek ekstazy.

Sprawa miała swój początek w sierpniu 2008 r. Wtedy policjanci CBŚ zatrzymali w Ropczycach dwóch mieszkańców Rzeszowa, którzy przewozili pół kilograma marihuany.

Policjanci przez kilka miesięcy pracowali nad tą sprawą, by dotrzeć do odbiorców narkotyków. Ustalono, że środki odurzające, na podkarpacki rynek trafiały z Krakowa. Transporty odbywały się niemal każdego tygodnia. Poprzez sieć dilerów, były rozprowadzane w Rzeszowie i okolicznych miejscowościach. Trafiały najczęściej do miejscowych dyskotek, restauracji i szkół. Obrotem zajmowali się najczęściej studenci, ale też osoby bezrobotne. Dla niektórych, było to stałe źródło dochodu.

Zatrzymani usłyszeli zarzuty posiadania i wprowadzania do obrotu środków odurzających. Grozi im za to kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności. Policjanci zatrzymali też 21-letniego mieszkańca Krakowa, jednego z hurtowników. Odpowie on za wprowadzenie do obrotu kilku kilogramów narkotyków.

Wobec trojga podejrzanych Policja wnioskowała o zastosowanie tymczasowego aresztowania. Wobec pozostałych, zastosowano dozory policyjne, poręczenia majątkowe i zakaz opuszczania kraju.
 

Powrót na górę strony