Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Potrzebował gotówki, więc okradł matkę

Data publikacji 19.02.2009

Skradzionego laptopa sprzedał za połowę jego wartości, rower natomiast porzucił na osiedlu. 25-letniego Michała J. zatrzymali policjanci z Piaseczna po tym, jak włamał się do mieszkania matki. Wiedział, gdzie przechowuje wartościowe przedmioty i podczas jej nieobecności beż żadnych skrupułów wyniósł sprzęt z jej domu.

Kilka dni temu policjanci przyjęli zgłoszenie o kradzieży z włamaniem do jednego z mieszkań w Piasecznie. Po przeanalizowaniu całej sprawy policjanci wytypowali osoby, które mogły mieć związek z tym włamaniem. Wśród grona podejrzewanych był m.in. syn właścicielki mieszkania. Michał J. czasami odwiedzał matkę i wiedział doskonale, gdzie są przechowywane wartościowe przedmioty. Jak się później okazało, pod nieobecność matki postanowił ją okraść.

Policjanci prowadzący sprawę poszukiwali podejrzewanego 25-latka. Kiedy Michał J. pojawił się w domu matki, był kompletnie pijany i wszczął awanturę. Kobieta obawiając się spełnienia jego gróźb powiadomiła Policję. Funkcjonariusze zatrzymali Michała J. i odwieźli go izby wytrzeźwień. Mężczyzna miał ponad 3,6 promila alkoholu we krwi.

Wczoraj po wytrzeźwieniu, 25-latek przyznał się do kradzieży z włamaniem, zniszczenia mienia i gróźb karalnych. Michał J. dobrowolnie poddał się karze. Łącznie za wszystkie przestępstwa otrzymał rok pozbawienia wolności z warunkowym zawieszeniem na 3 lata, 300 zł grzywny i pokrycie kosztów sądowych.

Powrót na górę strony