Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Odpowie za próbę wyłudzenia kredytu

Data publikacji 19.02.2009

24-latek próbował wyłudzić 20 tys. zł kredyt w jednym z banków na warszawskim Śródmieściu. Został zatrzymany przez stołecznych policjantów w momencie, kiedy pojawił się w palcówce. Maciej W. przyznał się do próby oszustwa.

Policjanci zwalczający przestępczość gospodarczą komendy stołecznej Policji zostali poinformowani o próbie wyłudzenia kredytu. Po dokładnym sprawdzeniu okazało się, że mężczyzna składający wniosek o pożyczkę na kwotę 20 tys. zł., najprawdopodobniej usiłuje oszukać instytucję. Oszust złożył w banku fałszywe zaświadczenie o zatrudnieniu i zarobkach.

Policjanci zorganizowali zasadzkę. W czasie załatwiania ostatnich formalności przed pobraniem pieniędzy 24–letni Maciej W. został zatrzymany. Mężczyzna przyznał się do próby oszustwa, a fałszywe dokumenty, którymi się posługiwała wytworzył sam wykorzystując do tego wcześniej zamówioną i zakupioną pieczątkę. W tej chwili funkcjonariusze ustalają, czy mężczyzna nie złożył podobnych wniosków w innych bankach. Dzisiaj zapadnie decyzja, czy zostanie objęty dozorem policyjnym.

Za próbę wyłudzenia u grozi mu kara do 8 lat więzienia.
 

Powrót na górę strony