Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Pobili uprowadzonego 16-latka

Data publikacji 19.02.2009

Pilscy kryminalni zatrzymali trzech sprawców uprowadzenia 16-latka. Mężczyźni wywieźli chłopca do lasu i brutalnie pobili. Uprowadzenie miało zmusić brata pokrzywdzonego do oddania długu za narkotyki. Trójce zatrzymanych grozi kara do 5 lat więzienia.

Do zdarzenia doszło w poniedziałek. Wieczorem trzech mężczyzn siłą zaciągnęło do samochodu 16-letniego mieszkańca Piły. Skrępowali go i, by za dużo nie widział, zarzucili kaptur na głowę. Następnie wywieźli do pobliskiego lasu. Tam oprawcy dotkliwie pobili, m.in. używając młotka, uprowadzonego chłopaka oraz grozili, że przebiją mu stopę. W międzyczasie jeden ze sprawców skontaktował się telefonicznie z bratem przetrzymywanego. Poinformował go, że jeżeli nie odda zaległego długu za sprzedane narkotyki, to bratu stanie się poważna krzywda. Porywacze, po kilku godzinach bezskutecznego oczekiwania, pobitego i przerażonego 16-latka, wyrzucili z samochodu w rejonie ulicy Bydgoskiej.

Natychmiast po uzyskaniu informacji o uprowadzeniu, pilscy kryminalni przystąpili do zbierania informacji w tej sprawie oraz typowania potencjalnych sprawców. Żmudna praca przyniosła efekt. W kilka dni po uprowadzeniu i pobiciu 16-latka policjanci zatrzymali trzech sprawców. Są to mieszkańcy Piły w wieku 22, 23 oraz 24 lat. Oprawcy przyznali się śledczym, że uprowadzili chłopaka ponieważ jego brat od dłuższego czasu zwlekał z zapłatą 1100 zł za narkotyki, które wcześniej od nich otrzymał. Prowadzona przez pilskich kryminalnych sprawa jest rozwojowa, dlatego nie wykluczają oni dalszych zatrzymań.

Zatrzymani mężczyźni byli w przeszłości wielokrotni notowani przez Policję, m.in. za handel narkotykami oraz kradzieże. Za uprowadzenie i brutalne pobicie mogą trafić za kratki na 5 lat.

Powrót na górę strony