Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Areszt dla sprawcy rozboju

Data publikacji 19.02.2009

O trzymiesięcznym areszcie wobec 18-letniego sprawcy napadu zdecydował Sąd Rejonowy w Ostródzie. Młody mężczyzna zatrzymany kilka minut po zgłoszeniu, groził ekspedientce nożem, ukradł sklepowy utarg, słodycze oraz markowy alkohol. Za rozbój nastolatkowi grozi kara do 15 lat pozbawienia wolności.

Wczoraj Sąd Rejonowy w Ostródzie na wniosek ostródzkiej Policji i prokuratury zdecydował o zastosowaniu trzymiesięcznego tymczasowego aresztu wobec 18-letniego Krystiana C.


Nastolatek został zatrzymany 16 lutego br. po tym, jak tego dnia przed godziną 20:00 w Ostródzie wspólnie kolegą napadł na sprzedawczynię sklepu spożywczego. Jak wynika z ustaleń policjantów, podejrzani grożąc nożem nakazali ekspedientce wydanie pieniędzy. Łupem napastników padł dzienny utarg, słodycze oraz markowy alkohol.

Ekspedientka o całym zdarzeniu natychmiast powiadomiła Policję. Sprawcy rozboju niedługo cieszyli się łupem i wolnością. Policjanci kilka minut po zdarzeniu ustalili i zatrzymali napastników. Pomógł w tym także zapis sklepowego monitoringu.

Czterej mieszkańcy Ostródy w wieku od 16 do 18 lat zostali zatrzymani. Właśnie raczyli się skradzioną w sklepie whisky. Policjanci w mieszkaniu znaleźli nóż, którym wygrażali się napastnicy, zrabowane pieniądze i częściowo wypity przez nich alkohol. W towarzystwie dwóch podejrzanych byli dwaj inni młodzi mężczyźni, którzy najprawdopodobniej do napadu użyczyli swoich ubrań.

Wszyscy kompletnie pijani trafili do policyjnego aresztu. Badanie wykazało od 1 do 1,5 promila alkoholu w ich organizmie. 16-latkowie Sebastian J., Damian B. oraz 17-letni Sebastian K. i 18-letni Krystian C. po wytrzeźwieniu zostaną przesłuchani.

Jak ustali policjanci, dwóch z zatrzymanych – 18-letni Krystian C. i 16-letni Sebastian J. tego samego dnia około godziny 14:00 rozliczeni za kradzież sklepową.

Teraz dorosłym sprawco za napad grozi kara do 12 lat pozbawienia wolności. Natomiast sprawą nieletnich zajmie się sąd rodzinny i nieletnich.
 

Powrót na górę strony