Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

CBŚ zlikwidował kolejny arsenał broni

Data publikacji 19.02.2009

Policjanci Centralnego Biura Śledczego znaleźli arsenał broni. 65 pistoletów i broń długą przechowywał w swoim mieszkaniu mieszkaniec Ustronia Morskiego. Jest to kolejna osoba zamieszana w sprawę handlu bronią. Do tej pory do aresztów trafiło osiem osób i grozi im kara do 10 lat więzienia.

Policjanci z CBŚ zatrzymali w kolejną osobę podejrzewaną o związki z handlarzami bronią. U mieszkańca Ustronia Morskiego funkcjonariusze znaleźli wielki arsenał broni. W mieszkaniu 50-letniego mężczyzny znajdowało się 65 pistoletów na ostrą amunicję i karabin MP44. Mężczyzna został przewieziony do Poznania, gdzie jest przesłuchiwany. Oficerowie prowadzący śledztwo nie wykluczają, że zatrzymany mężczyzna kolekcjonował broń, jednak z całą pewnością miał ją nielegalnie. Zabezpieczona broń będzie poddana badaniom, czy nie była użyta do popełnienia jakiegoś przestępstwa.


Do tej pory do aresztu trafiło łącznie osiem osób podejrzanych o handel bronią. Śledztwo w tej sprawie jest prowadzone od września 2008 roku przez policjantów CBŚ i poznański oddział Prokuratury Krajowej. Kilka dni temu w Obornikach koło Poznania został zatrzymany mężczyzna, u którego znaleziono długą broń z lunetą. Ten mężczyzna jest podejrzany również o sprzedaż broni za granicę.

Pod koniec stycznia br. w ręce policjantów CBŚ wpadły inne osoby „zamieszane” w handel bronią. W Obornikach i Jastrowiu pod Piłą, w swoich mieszkaniach zatrzymany został Leszek K., Bogdan S. i Bogusław P. Policjanci w trakcie przeszukania znaleźli kilkanaście elementów broni. Zostały one zabezpieczone i przekazane do badań przez biegłych balistyków, którzy zbadają z jakiej broni pochodzą i czy broń ta nie była wykorzystywana do popełnienia przestępstw.

O sprawie handlu bronią realizowanej przez policjantów z CBŚ informowaliśmy również w połowie grudnia 2008 roku. Wtedy śledczy pracujący sprawą, zatrzymali dwie osoby. Mężczyźni zostali zatrzymani w swoich mieszkaniach. Funkcjonariusze od dłuższego czasu interesowali się Stanisławem S. lat 43 i Ryszardem C. Lat 48 . W ich mieszkaniach zabezpieczyli amunicję. Materiał dowodowy, którym dysponowali funkcjonariusze pozwolił na aresztowanie wszystkich zatrzymanych do tej pory.

Na początku września ubiegłego roku w przygotowaną zasadzkę wpadli dwaj przestępcy. Policjanci bezpośrednio po transakcji sprzedaży broni, pod Poznaniem zatrzymali Grzegorza S. 64 letni Poznaniak w swoim samochodzie przewoził kilka sztuk broni typu „mauser” i „browning” oraz amunicję, która właśnie kupił. Jeszcze tego samego dnia w ręce funkcjonariuszy CBŚ wpadł sprzedawca broni. Sebastian S. (lat 35) został zatrzymany w swoim mieszkaniu . Policjanci znaleźli tam także kilka sztuk broni i amunicję.

Oficerowie CBŚ sprawdzą czy, broń ta nie trafiła do zorganizowanych grup przestępczych.

Za nielegalne posiadanie broni i handel nią grozi im nawet 10 lat więzienia. Funkcjonariusze CBŚ cały czas pracują nad tą sprawą i już wkrótce zapowiadają kolejne zatrzymania.

Film CBŚ zlikwidował kolejny arsenał broni


Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik CBŚ zlikwidował kolejny arsenał broni (format flv - rozmiar 3.3 MB)

Powrót na górę strony