Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymani w sprawie włamania do jubilera

Data publikacji 19.02.2009

Śląscy policjanci zatrzymali trzech mężczyzn w sprawie włamania do salonu jubilerskiego w jednym z katowickich centrów handlowych i paserstwa skradzionych przedmiotów. Łupem złodziei padły wówczas zegarki i biżuteria wartości 1 mln 200 tys. zł. Kryminalnym udało się odzyskać znaczną część zegarków wartości ponad pół miliona złotych.

Do włamania doszło w nocy z 15/16 lipca 2008 roku. Wówczas to sprawcy, po uprzednim zneutralizowaniu systemów alarmowych centrum handlowego, ominięciu pracowników ochrony i zablokowaniu systemu alarmowego w samym salonie jubilerskim, przedostali się do jego wnętrza. Z salonu ukradli zegarki i wyroby ze złota na kwotę 1mln 200 tys.zł.

Policjanci z wydziału do walki z przestępczością przeciwko mieniu KWP w Katowicach współpracując ściśle z oficerami Biura Spraw Wewnętrznych Komendy Głównej Policji, w wyniku pracy operacyjnej ustalili i zatrzymali trzech mężczyzn w wieku od 29 do 36 lat, mieszkańców Będzina i Dąbrowy Górniczej. Wśród zatrzymanych jest funkcjonariusz policji z jednej ze śląskich komend. W jego zatrzymaniu uczestniczyli policjanci Biura Spraw Wewnętrznych. Kryminalni odzyskali część skradzionych zegarków o wartości 543 tys.zł.

Wobec wszystkich trzech osób sąd, na wniosek policji i katowickiej prokuratury okręgowej, zastosował tymczasowy areszt na 3 miesiące. Zatrzymanym grozi 10-letni pobyt w więzieniu. Sprawa jest rozwojowa, śledczy pracują cały czas nad namierzeniem kolejnych sprawców zaangażowanych w to przestępstwo.

Film Zatrzymani w sprawie włamania do jubilera


Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik Zatrzymani w sprawie włamania do jubilera (format flv - rozmiar 1.47 MB)

Powrót na górę strony