Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Trzej sprawcy śmiertelnego pobicia aresztowani

Data publikacji 19.02.2009

Sąd Rejonowy w Lidzbarku Warmińskim na trzy miesiące aresztował trzech sprawców śmiertelnego pobicia 26-latka. Do zdarzenia doszło w jednym w mieszkań w Ornecie podczas imprezy zakrapianej alkoholem. Grozi im do 10 lat pozbawienia wolności.

15 lutego 2009 roku w jednym z orneckich mieszkań odbywała się libacja alkoholowa. Późnym wieczorem między jej uczestnikami doszło do kłótni, a następnie pobicia 26-letniego właściciela mieszkania. Trzej napastnicy wyszli z mieszkania pozostawiając w nim pobitego. Następnego dnia przed południem mężczyźni wrócili do mieszkania pod pretekstem odnalezienia zagubionego telefonu komórkowego. Znaleźli tam właściciela mieszkania, który nie dawał jednak oznak życia. O śmierci 26-latka telefonicznie policję poinformowała anonimowa osoba. Na miejsce pojechali funkcjonariusze. Decyzją Prokuratora ciało mężczyzny przewieziono do prosektorium.

Policjanci pracując nad sprawą zatrzymali jednego ze sprawców 21-letniego Kamila A. notowanego już wcześniej za kradzieże. Następnego dnia zatrzymano dwóch pozostałych, ukrywających się mężczyzn. Okazali się nimi bracia 21-letni Sebastian K. i 8 lat starszy Cezary K. również znani orneckiej policji. Wszyscy trzej zostali zatrzymani w policyjnym areszcie.

Wczoraj w Prokuraturze Rejonowej w Lidzbarku Warmińskim trzej sprawcy usłyszeli zarzut pobicia ze skutkiem śmiertelnym. Na wniosek Prokuratury Sąd Rejonowy w Lidzbarku Warmińskim zastosował wobec sprawców 3-miesięczny areszt. Mężczyznom grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

  • Zatrzymany Cezary K.
  • Zatrzymany Sebastian K.
  • Zatrzymany Kamil A.
Powrót na górę strony