Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Rozboje z wiatrówką

Data publikacji 19.02.2009

Policjanci zatrzymali trzech mężczyzn podejrzanych o rozboje. Sprawcy za każdym razem zastraszali pokrzywdzonych wiatrówką, a następnie zabierali im telefony komórkowe. Za rozboje grozi im nawet do 12 lat więzienia.

Policjanci sekcji kryminalnej z Lubania zatrzymali trzech mężczyzn w wieku od 22 do 25 lat, podejrzanych o dokonanie trzech rozbojów. Do zdarzeń doszło w pierwszych tygodniach lutego. Podejrzani, używając wiatrówki, doprowadzali pokrzywdzonych do stanu bezbronności, a następnie zabierali im telefony komórkowe. Funkcjonariusze bardzo dokładnie przeanalizowali posiadane informacje, a następnie ustalili i zatrzymali sprawców. Jeden z nich był już wcześniej karany za rozboje. Wszyscy trafili do policyjnego aresztu. Policjanci odzyskali skradzione telefony komórkowe oraz wiatrówkę, z użyciem której podejrzani zastraszali swoje ofiary.

Wobec podejrzanych zastosowano środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania. Teraz za swoje czyny odpowiedzą przed sądem za co grozi im kara pozbawienia wolności do 12 lat.

Powrót na górę strony