Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zabezpieczyli nielegalne perfumy warte 85 tys. zł.

Data publikacji 20.02.2009

Towar o wartości rynkowej ponad 85 tys. złotych zabezpieczyli policjanci KSP zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej. 750 sztuk podrobionych kosmetyków - perfumy i wody toaletowe z podrobionymi znakami towarowymi znaleźli policjanci na targowisku. Zatrzymali 32-letniego obywatela Armenii, który oferował towar do sprzedaży.

Stołeczni policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej, gdy tylko otrzymali informację o miejscu hurtowej dystrybucji nielegalnego towaru natychmiast przystąpili do działania. Udali się na teren bazaru przy ul. Zielenieckiej na Pradze Południe, bo właśnie tam miał być uprawiany ten nielegalny proceder. Podjęli obserwację. Kiedy mieli już pewność, że dochodzi tam do nielegalnego procederu wkroczyli do akcji.

Przeszukując kontener handlowy zwrócili uwagę na perfumy i wody toaletowe. Wygląd towaru wzbudził zastrzeżenia policjantów. Postanowili dokładniej przyjrzeć się oferowanym do sprzedaży kosmetykom. Jak się później okazało, były to "podróbki" zastrzeżonych znaków towarowych. Handlowała nimi 32-letnia ob. Armenii.

Nielegalny towar o wartość ponad 85 tys. złotych został zabezpieczony. Właściciel, u którego znaleziono "podróbki" będzie odpowiadać za wprowadzenie do obrotu artykułów z podrobionymi znakami towarowymi z ustawy prawo własności przemysłowej.
 

Powrót na górę strony