Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Sprawca napadu na agencję bankową zatrzymany

Data publikacji 20.02.2009

Policjanci zatrzymali 34-latka, który wtargnął do agencji bankowej w Szczawnicy i – grożąc użyciem noża – zmusił pracownicę do wydania 11 tys. złotych. W wyniku podjętych działań policjanci zatrzymali sprawcę. Grozi mu kara pozbawienia wolności na czas nie krótszy od lat 3.

Do zdarzenia doszło wczoraj około 16.00. Do agencji bankowej banku PKO BP wtargnął zamaskowany mężczyzna, który zażądał pieniędzy. Przerażona pracownica banku, 35-letnia Dorota P., wydała napastnikowi 11 tys. złotych. Następnie – po tym jak napastnik uciekł – zawiadomiła Policję o przestępstwie.

Natychmiast po uzyskaniu informacji policjanci przystąpili do zbierania danych w tej sprawie i ustalania potencjalnego sprawcy. Na miejscu przestępstwa zabezpieczono ślady kryminalistyczne, m.in. odbitki linii papilarnych palców oraz nóż użyty podczas napadu. W tym samym czasie funkcjonariusze poszukiwali – z udziałem pracownicy banku – napastnika na terenie Szczawnicy oraz prowadzili działania operacyjne.

Podjęte działania doprowadziły do zatrzymania  35-letniego Krzysztofa K., który dokonał rozboju, i odzyskania pieniędzy w kwocie 8,8 tys. złotych.

Sprawca, za rozbój z użyciem noża, podlega karze pozbawienia wolności na czas nie krótszy od lat 3.

Powrót na górę strony