Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Handlowali amfetaminą

Data publikacji 20.02.2009

Kryminalni z Kołobrzegu zatrzymali trzech mężczyzn przy których zabezpieczyli 117 gramów amfetaminy i 4040 zł na poczet przyszłych kar. To dalszy ciąg realizacji sprawy z minionego tygodnia, podczas której policjanci zatrzymali dilera amfetaminy.

Tydzień temu kołobrzescy policjanci udaremnili wprowadzenie na "rynek" ponad kilograma amfetaminy. Zatrzymany wówczas 50-letni Stanisław K. na rozprawę czeka w areszcie.
W tym tygodniu kryminalni z kołobrzeskiej komendy przeprowadzili kolejne działania poprzedzone operacyjnymi ustaleniami. W ich wyniku najpierw zatrzymano 45-letniego Ryszarda S., mieszkańca Kołobrzegu. Policjanci podczas przeszukania mieszkania tego mężczyzny w kuchni w pojemniku na śmieci znaleźli pojemnik szklany z amfetaminą. Ponadto ustalono, że mężczyzna dysponuje też innym mieszkaniem. Tam, również w kuchni, w lodówce znaleziono narkotyki. Zabezpieczono dwa pojemniki plastikowe i woreczek foliowy z amfetaminą. Na blacie w kuchni stała waga elektroniczna służąca do ważenia narkotyku. Policjanci zabezpieczyli również pieniądze w kwocie 870 zł.


Mężczyzna został zatrzymany i przewieziony do Kołobrzegu. Użycie testera narkotykowego wykazało, że zabezpieczony narkotyk to amfetamina o łącznej wadze 91 gramów. Z takiej ilości narkotyku można byłoby przygotować około 400 "działek". Drugi z zatrzymanych to kolejny mieszkaniec Kołobrzegu - 48-letni Jerzy S. Policjanci znaleźli przy nim 31 woreczków strunowych z amfetaminą. Narkotyki miał ukryte w kieszeni w kurtce, owinięte
żółtą taśmą izolacyjną. W toku podjętych czynności przeszukano mieszkanie mężczyzny. W łazience na półce znaleziono i zabezpieczono łyżeczkę ze śladami białej substancji i 23 puste woreczki strunowe.

Mężczyzna został zatrzymany. Kryminalni zabezpieczyli łącznie 24 gramy amfetaminy oraz 3,170 zł.
Z policyjnych ustaleń wynika, że zabezpieczone narkotyki miały trafić najprawdopodobniej na kołobrzeski "rynek". Ryszard S. i Jerzy S. staną przed prokuratorem i usłyszą zarzuty. Za posiadanie znacznej ilości narkotyków i handel nimi grozi do 8 lat pozbawienia wolności.
Trzeci z zatrzymanych to 21-letni Andrzej S. mieszkaniec powiatu kołobrzeskiego. Kryminalni znaleźli przy nim 2 gramy amfetaminy. Za posiadanie narkotyków grozi do 3 lat pozbawienia wolności.

Powrót na górę strony