Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Oszukiwał na aukcjach internetowych

Data publikacji 20.02.2009

Siedemnastoletniego oszusta internetowego zatrzymali policjanci z Sochaczewa. Chłopak oszukał przynajmniej dziesięć osób, a nieuczciwie zdobyte pieniądze lokował na koncie matki. „Handlował” telefonami komórkowymi i konsolami. Za popełnione przestępstwo grozi mu kara do 8 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z Sochaczewa wpadli na trop oszusta komputerowego. Okazał się nim 17-letni mieszkaniec Chodakowa, który od stycznia na jednym z popularnych portali wystawiał na aukcje min. telefony komórkowe i konsole XBox. Zastrzegł sobie, że towar będzie przesłany po zaksięgowaniu wpłaty na konto bankowe. Pieniądze za towar wpływały, ale wylicytowany produkt nigdy nie trafiał do klienta. Konrad S. naraził na straty materialne i oszukał przynajmniej dziesięć osób. Pikanterii sprawie dodaje fakt, że przelewy były dokonywane na konto bankowe matki. Chłopak brał od niej kartę bankomatową tłumacząc, że są tam przesłane pieniądze za sprzedawany towar na aukcji internetowej.
Kobieta wykazała się jednak zbyt daleko idącym i bezgranicznym zaufaniem wobec syna, gdyż nie pytała o szczegóły: co sprzedaje, skąd ma towar, gdzie go składuje... Chłopak był znany sochaczewskiej policji, bo już jako nieletni miał konflikty z prawem. Teraz odpowie za swoje czyny.

Powrót na górę strony