Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zorganizowana grupa przestępcza rozbita

Data publikacji 20.02.2009

Śląscy policjanci rozbili zorganizowaną grupę przestępczą, której członkowie fałszowali paliwo na wielką skalę. Zarzuty usłyszało 12 podejrzanych, 5 osób zostało już tymczasowo aresztowanych. Śledczy szacują, że podejrzani wprowadzili do sprzedaży detalicznej nielegalne paliwo wartości ponad 2,5 mln złotych. Za te przestępstwa grozi do 8 lat więzienia.

Policjanci z wydziału do walki z przestępczością przeciwko mieniu KWP w Katowicach, prowadząc śledztwo pod nadzorem prokuratury, rozbili zorganizowaną grupę przestępczą, zajmującą się fałszowaniem paliwa na dużą skalę. Dotychczas zarzuty usłyszało 12 podejrzanych, z których 5 tymczasowo aresztowano, a 2 objęto policyjnym dozorem. Szacuje się, że przestępcy wprowadzili do obrotu trefne paliwo o wartości 2,5 mln złotych.
 

Policjanci i prokuratorzy zajmujący się tą sprawą ustalili, że członkowie grupy odbarwiali olej opałowy, wprowadzając go następnie, już jako olej napędowy, do sprzedaży na terenie województw śląskiego i opolskiego. Śledczy szacują, że w ten sposób na rynek trafiło co najmniej 744 tys. litrów sfałszowanego paliwa o wartości 2,5 miliona złotych. Na potrzeby prowadzonej działalności przestępcy tworzyli tzw. firmy słupy. Gotowy produkt trafiał następnie do sprzedaży detalicznej na stacjach benzynowych. Wśród zatrzymanych 12 osób w wieku od 30 do 50 lat są mieszkańcy województw: dolnośląskiego, opolskiego i śląskiego.
 

Za przestępstwa przypisywane członkom grupy paliwowej grozi kara do 8 lat więzienia.

 

Powrót na górę strony